Персонализиране на лентата с инструменти за бърз достъп

Отнася се за
Excel за Microsoft 365 Word за Microsoft 365 Outlook за Microsoft 365 PowerPoint за Microsoft 365 Access за Microsoft 365 OneNote за Microsoft 365 Настолен клиент на Project Online Publisher за Microsoft 365 Excel 2024 Outlook 2024 PowerPoint 2024 Access 2024 OneNote 2024 Project Professional 2024 Project Standard 2024 Excel 2021 Word 2021 Outlook 2021 PowerPoint 2021 Access 2021 Project Professional 2021 Project Standard 2021 Publisher 2021 Visio Professional 2021 Visio Standard 2021 OneNote 2021

Персонализируемата лента с инструменти за бърз достъп съдържа набор от команди, които са независими от текущо показвания раздел на лентата. Можете да преместите лентата с инструменти за бърз достъп от едното от двете възможни местоположения и да добавяте бутони, които представляват команди, към лентата с инструменти за бърз достъп.

Забележка

  • Не можете да увеличите размера на бутоните, представляващи команди, като опция в Microsoft Office. Единственият начин да увеличите размера на бутоните е да понижите разделителната способност на екрана, която използвате.
  • Не можете да покажете лентата с инструменти за бърз достъп на повече от един ред.
  • Към лентата с инструменти за бърз достъп могат да се добавят само команди. Съдържанието на повечето списъци, например стойностите за отстъп и разредка, както и отделни стилове, които също се появяват в основната лента, не могат да се добавят към лентата с инструменти за бърз достъп. Можете обаче да персонализирате лентата в Office , за да направите лентата да изглежда по начина, по който искате. Например можете да създавате персонализирани раздели и групи по избор, които да съдържат вашите често използвани команди.

Какво искате да направите?

Показване или скриване на лентата с инструменти за бърз достъп

Щракнете с десния бутон върху лентата и направете едно от следните неща:

  • Ако е показана лентата с инструменти за бърз достъп, изберете "Скрий лентата с инструменти за бърз достъп".

    Изображение на опцията за скриване на лентата с инструменти за бърз достъп

  • Ако лентата с инструменти за бърз достъп е скрита, изберете "Показване на лента с инструменти за бърз достъп".

    Изображение на опцията за показване на лентата с инструменти за бърз достъп

Забележка

Можете също да скриете лентата с инструменти за бърз достъп в менюто "Персонализиране на лентата с инструменти за бърз достъп", като изберете "Скрий лентата с инструменти за бърз достъп".

Преместване на лентата с инструменти за бърз достъп

Местоположение

Лентата с инструменти за бърз достъп може да се намира на едно от следните две места:

  • Над лентата, в заглавната лента (местоположение по подразбиране)

    Изображение на иконата на лентата с инструменти за бърз достъп над лентата

  • Под лентата

    Местоположение на лентата с инструменти за бърз достъп под лентата

Промяна на местоположението

Можете да премествате местоположението на лентата с инструменти за бърз достъп от едно местоположение на друго.

  1. Изберете бутона " Персонализиране на лентата с инструменти за бърз достъп.

  2. В списъка изберете "Покажи под лентата " или "Покажи над лентата".
     

    Забележка

    Можете да зададете командите за местоположение в "Опции". Изборна опции>за файлове>Позиция на лентата>с инструменти за бърз достъп.

Показване или скриване на етикети на команди в лентата с инструменти за бърз достъп

Ако лентата с инструменти за бърз достъп е зададена под лентата, можете да показвате или скривате етикетите на командите.

  1. Изберете бутона " Персонализиране на лентата с инструменти за бърз достъп.
  2. В списъка изберете "Покажи етикетите на командите " или "Скрий етикетите на командата".

Добавяне на команда към лентата с инструменти за бърз достъп

  1. На лентата изберете съответния раздел или група, за да се покаже командата, която искате да добавите към лентата с инструменти за бърз достъп.

  2. Щракнете с десния бутон върху командата и след това изберете "Добавяне към лентата с инструменти за бърз достъп " в контекстното меню.

    Изображение на падащото меню за персонализиране на лентата с инструменти за бърз достъп за добавяне на команди

Добавяне на команда, която не е на лентата, към лентата с инструменти за бърз достъп

  1. Изберете бутона " Персонализиране на лентата с инструменти за бърз достъп и избор на още команди.
  2. В списъка "Избирай команди от " изберете "Команди не на лентата".
  3. Намерете команда в списъка и след това изберете "Добави".

Съвет

Ако не можете да намерите желаната команда в списъка "Команди не на лентата", опитайте да зададете "Избирай команди отДо Всички".

Премахване на команда от лентата с инструменти за бърз достъп

  1. Щракнете с десния бутон върху командата, която искате да премахнете от лентата с инструменти за бърз достъп.
  2. Изберете бутона Премахване от лентата с инструменти за бърз достъп " в контекстното меню.

Промяна на реда на командите на лентата с инструменти за бърз достъп

  1. Изберете бутона " Персонализиране на лентата с инструменти за бърз достъп в лентата с инструменти и изберете "Още команди".
  2. Под "Персонализиране на лентата с инструменти за бърз достъп" изберете командата, която искате да преместите.
  3. Изберете стрелките Премести нагоре или Премести надолу вдясно.

Персонализиране на лентата с инструменти за бърз достъп с помощта на командата "Опции"

Можете да добавяте, премахвате и променяте реда на командите на лентата с инструменти за бърз достъп, като използвате командата Опции.

  1. В раздела "Файл " изберете "Опции" и изберете "Лента с инструменти за бърз достъп".

  2. Използвайте бутоните за добавяне >> и << премахване, за да премествате елементи между списъка "Персонализиране на лентата с инструменти на Access" и списъка "Изберете команда от".

    Забележка

    За да намерите елемент в списъка "Избирай команди от ", може да е полезно първо да потвърдите местоположението и името му в приложението. Команди, които вече не са видими в приложението, все още може да са изброени тук под "Всички команди". За да се идентифицира по-описателно име на пояснение може да се покаже в скоби до името на наследената команда в този формуляр, като Формули (Поставяне на формула) или Стойности (Поставяне на стойности)

    Възстановяване на настройките по подразбиране на лентата с инструменти за бърз достъп

  1. Изберете бутона " Персонализиране на лентата с инструменти за бърз достъп в лентата с инструменти и изберете "Още команди".
  2. В прозореца "Персонализиране на лентата с инструменти за бърз достъп" изберете "Нулиране" в долния десен ъгъл Нулиране само на лентата с инструменти за бърз достъп.>

Експортиране на персонализирана лента с инструменти за бърз достъп

Можете да експортирате персонализациите на вашата лента и лентата с инструменти за бърз достъп във файл, който може да се импортира и използва от ваш колега или на друг компютър.

  1. Избор на лентата с инструменти за бърз достъп до "Опции > за файлове>".
  2. Изберете Импортиране/експортиране > Експортиране на всички персонализации.

За повече информация как да персонализирате лентата вижте "Персонализиране на лентата в Office".

Импортиране на персонализирана лента с инструменти за бърз достъп

Можете да импортирате файлове за персонализация, за да заместите текущото оформление на лентата и лентата с инструменти за бърз достъп. С възможността да импортирате персонализацията можете да запазите облика на програмите на Microsoft Office еднакъв с този на вашите колеги или между различни компютри.

Важно

Когато импортирате файл за персонализация на лентата, губите всички предишни персонализации на лентата и лентата с инструменти за бърз достъп. Ако мислите, че може да поискате да се върнете към персонализацията, която имате в момента, трябва да я експортирате преди импортирането на нови персонализации.

  1. Избор налентата с инструменти за бърз достъп до "Опции >за файлове>".
  2. Изберете Импортиране/Експортиране > Импортиране на файл за персонализация.

За повече информация как да персонализирате лентата вижте "Персонализиране на лентата в Office".

Когато потребителските групи показват зелено или синьо кълбо в лентата с инструменти за бърз достъп

Иконите представляват групи от команди по избор в лентата с инструменти за бърз достъп, когато се избира икона. Ако група по избор в лентата с инструменти за бърз достъп показва зелено или синьо кълбо за икона, това означава, че за тази група по избор не е избрана икона. Можете да добавите икона за група по избор, след като групата вече е създадена и се покаже на лентата с инструменти за бърз достъп.

  1. В падащото меню на лентата с инструменти за бърз достъп изберете "Още команди".
  2. В лявата навигационна лента изберете "Персонализиране на лентата".
  3. В колоната "Персонализиране на лентата " вдясно изберете групата по избор.
  4. Изберете Преименуване.
  5. Изберете икона.
  6. Изберете OK>OK.

Забележка

За да създадете група от команди по избор, вижте "Персонализиране на лентата в Office"