Сборна актуализация 40 за Microsoft Dynamics NAV 2015 (компилация 49969)

Отнася се за
Microsoft Dynamics NAV 2015

Тази статия се отнася за Microsoft Dynamics NAV 2015 за всички страни и езиково-географски променливи.

Общ преглед

Тази кумулативна актуализация включва всички горещи поправки и регулаторни функции, които са издадени за Microsoft Dynamics NAV 2015, включително горещи поправки и регулаторни функции, издадени в предишни кумулативни актуализации.

Забележка Трябва да преобразувате базата данни, ако надстройвате към тази кумулативна актуализация, от кумулативна актуализация, по-стара от кумулативна актуализация 9 (компилация 41779). За повече информация вижте "Преобразуване на база данни в помощта за Microsoft Dynamics NAV".

Тази кумулативна актуализация замества предишните издадени кумулативни актуализации. Винаги инсталирайте най-новата кумулативна актуализация.

Може да се наложи да актуализирате лиценза си след прилагане на тази гореща корекция, за да получите достъп до нови обекти, включени в тази или предишна кумулативна актуализация (това се отнася само за лицензи на клиенти).

За списък на кумулативните актуализации, издадени за Microsoft Dynamics NAV 2015, вижте издадените кумулативни актуализации за Microsoft Dynamics NAV 2015. Кумулативните актуализации са предназначени за нови и съществуващи клиенти, които използват Microsoft Dynamics NAV 2015.

Важно

Препоръчваме ви да се свържете с вашия партньор на Microsoft Dynamics, преди да инсталирате горещи поправки или актуализации. Важно е да проверите дали вашата среда е съвместима с горещите поправки или актуализациите, които се инсталират. Гореща поправка или актуализация може да доведе до проблеми с оперативната съвместимост с персонализации и продукти на други разработчици, които работят с вашето решение Microsoft Dynamics NAV.

Проблеми, които са решени в тази кумулативна актуализация

Следните проблеми са решени в тази кумулативна актуализация:

Горещи корекции за платформи

ID Заглавие
255751 "Не може да се присвои ИД на обхват. Показва се съобщение за грешка максимален брой методи за 8".
256197 Надстройката не задава разрешения за системните таблици, което блокира синхронизирането.

Горещи поправки за приложения

ID Заглавие Функционална област Променени обекти
253498 Ако използвате функцията "Регулиране на валутния курс" за следващите години, се използва неправилна сметка за ГБ. Финанси REP 595
253680 Съобщение за грешка "Ред 10000 от името на разписката ReceiptName, за която се опитвате да фактурирате, вече е фактурирана", когато публикувате вътрешнофирмена фактура за покупка. Финанси КОД 427
255040 Полетата за допълнителна такса и сума на лихва се показват странно в отпечатан отчет за напомняне. Финанси REP 117
254338 Предупреждението за проверка на наличността не се известява, когато промените датата на доставка, свързана с монтажен елемент, на по-ранна дата от датата, на която има наличност. Наличности COD 311 COD 5790 TAB 901
251568 Dynamics NAV и Dynamics 365 позволяват клиентът да бъде изтрит дори ако е в записан документ, като например фактура за продажби. Продажби РАЗДЕЛ 18 РАЗДЕЛ 23

Горещи поправки за локални приложения

Белгия – Белгия

ID Заглавие Функционална област Променени обекти
253855 Когато публикувате фактура за покупка с неприспадащ се ДДС, извлечението за ДДС показва неправилна сума на ДДС за покупка в белгийската версия. Финанси REP 12 TAB 256

CH – Швейцария

ID Заглавие Функционална област Променени обекти
254294 Номер за препратка поле не се използва за съпоставяне, когато импортирате файла CAMT 054 в швейцарската версия. Управление на парични средства COD 11503 COD 1255
254500 Файл за плащане на доставчик с тип плащане = 5 не може да бъде създаден поради липсващ SWIFT код, въпреки че SWIFT кодът изглежда не е необходим за създаването и проверката на файл в швейцарската версия. Управление на парични средства КОД 1223
254596 Само едно от полетата за SWIFT код или BIC (код за банков идентификатор) трябва да се показва на страницата "Банкова сметка на доставчика" в швейцарската версия. Управление на парични средства PAG 425
254629 Неправилен надпис в полето Recommended Swiss SEPA payment export type на страницата "Карта на банкова сметка на доставчик" в швейцарската версия. Управление на парични средства PAG 425
254673 Файл за плащане на доставчик с тип плащане = 1 не може да бъде валидиран правилно, ако вместо ESR номер на сметка се използва само IBAN без BIC. в швейцарската версия. Управление на парични средства TAB 288
255861 Надписите в DES за елементи от менютата, свързани с ДДС, не са последователни в швейцарската версия. Финанси Няма информация

CZ - чешки

ID Заглавие Функционална област Променени обекти
253937 Разлики в поведението на приложението в общ дневник и в касовите документи в чешката версия. Финанси TAB 81 TAB 11731
254729 Неправилни надписи в отчетите в чешката версия. Продажби REP 36

DACH

ID Заглавие Функционална област Променени обекти
252587 Редът за полето "Сума на лихвата" не се отпечатва в отчета за напомняне в немската версия. Финанси REP 117

ES – Испания

ID Заглавие Функционална област Променени обекти
251155 Ако публикувате документ за покупка с "Купуване от" Не. поле, което е различно от полето "Плащане на доставчик", документът се отхвърля от интерфейса на SII в испанската версия. Финанси КОД 10750
253770 Документите за продажба нямат правилните стойности при първоначалното качване в испанската версия. Финанси COD 10750 COD 10752 COD 10756 PAG 10751 PAG 10752 REP 10707 TAB 10750 TAB 10751 TAB 10752
254613 "Codigo[4102]. El XML no cumple el esquema. Falta informar campo obligatorio.: DesgloseTipoOperacion", ако публикувате документ за международна продажба в испанската версия. Финанси КОД 10750
255485 Полето FechaRegContable е неправилно за документи за закупуване, ако датата на публикуване е различна от системната дата в испанската версия. Финанси КОД 10750

ИТ – Италия

ID Заглавие Функционална област Променени обекти
252592 Ако картата на доставчика отчита фискалния код и регистрационния номер по ДДС. полето, файлът DatiFAttura винаги отчита съдържанието на полето "Фискален код" вместо регистрационния номер по ДДС. съдържание на поле в полето <IDCodice> в италианската версия. ДДС/данък продажби/Интрастат КОД 12182
252599 Ако кредитните известия за продажби или покупки са публикувани с помощта на тяхна собствена настройка за осчетоводяване на ДДС, записът за разчет на ДДС се включва в грешната обща сума на съобщението за сетълмента на ДДС в италианската версия. ДДС/данък продажби/Интрастат COD 12151 TAB 325
253533 Неприспадащата се част от фактурите за покупка и базовата сума на кредитното известие следва да бъдат включени в <TotaleOperazioniPAssive> на съобщението за уреждане на ДДС за периода в италианския вариант. ДДС/данък продажби/Интрастат КОД 12151

Решение

Как да получите файловете за актуализация на Microsoft Dynamics NAV

Тази актуализация е налична за ръчно изтегляне и инсталиране от центъра за изтегляния на Microsoft.

Сборна актуализация CU 40 за Microsoft Dynamics NAV 2015

Кой пакет за гореща поправка да изтеглите

Тази кумулативна актуализация има няколко пакета за гореща корекция. Изберете и изтеглете един от следните пакети в зависимост от версията за държавата на вашата база данни на Microsoft Dynamics NAV 2015:

Страна Пакет за гореща поправка
AT - Австрия Изтеглете пакета CU 40 NAV 2015 AT
AU – Австралия Изтегляне на пакета CU 40 NAV 2015 AU
Белгия – Белгия Изтегляне на пакета CU 40 NAV 2015 BE
CH – Швейцария Изтеглете пакета CU 40 NAV 2015 CH
CZ - чешки Изтегляне на пакета CU 40 NAV 2015 CZ
DE - Германия Изтегляне на пакета CU 40 NAV 2015 DE
DK – Дания Изтегляне на пакета CU 40 NAV 2015 DK
ES – Испания Изтегляне на пакета CU 40 NAV 2015 ES
FI – Финландия Изтегляне на пакета CU 40 NAV 2015 FI
ФР - Франция Изтегляне на пакета CU 40 NAV 2015 FR
IS – Исландия Изтегляне на пакета CU 40 NAV 2015 IS
ИТ – Италия Изтегляне на ИТ пакета CU 40 NAV 2015
NA - Северна Америка Изтегляне на пакета CU 40 NAV 2015 NA
NL - Нидерландия Изтегляне на пакета CU 40 NAV 2015 NL
НЕ – Норвегия Изтегляне на пакета CU 40 NAV 2015 NO
Нова Зеландия – Нова Зеландия Изтеглете пакета CU 40 NAV 2015 NZ
RU - Русия Изтегляне на пакета CU 40 NAV 2015 RU
SE – Швеция Изтегляне на пакета CU 40 NAV 2015 SE
Обединеното кралство – Обединеното кралство Изтегляне на пакета CU 40 NAV 2015 UK
Всички други страни Изтеглете пакета CU 40 NAV 2015 W1

Как да инсталирате сборна актуализация за Microsoft Dynamics NAV 2015

Вижте как да инсталирате сборна актуализация за Microsoft Dynamics NAV 2015 .

Предварителни изисквания

Трябва да имате инсталирана Microsoft Dynamics NAV 2015, за да приложите тази гореща корекция.

Повече информация

Вижте повече информация относно терминологията за софтуерни актуализации и Microsoft Dynamics NAV 2015.

Набор инструменти за надстройване за надстройване на данни от Microsoft Dynamics NAV 2009 R2 или SP1 към Microsoft Dynamics NAV 2015

Кумулативната актуализация включва набор инструменти за надстройване на база данни на Microsoft Dynamics NAV 2009 R2 или Microsoft Dynamics NAV 2009 SP1 до Microsoft Dynamics NAV 2015. Наборът инструменти за надстройка включва няколко обекта на приложения във FOB файлове, които опростяват процеса на надстройване за тези от вас, които идват от Microsoft Dynamics NAV 2009 R2 или Microsoft Dynamics NAV 2009 SP1.

Състояние

Microsoft потвърждава, че това е проблем в продуктите на Microsoft, които са изброени в раздела „Важи за“.