Bejelentkezés Microsoft-fiókkal
Jelentkezzen be, vagy hozzon létre egy fiókot.
Üdvözöljük!
Válasszon másik fiókot.
Több fiókja van
Válassza ki a bejelentkezéshez használni kívánt fiókot.

Kiadás dátuma:
2021. január 26.

Verzió:
.NET-keretrendszer 3.5 és 4.8

A Windows 10 1809-es és Windows Server 2019-es verziójának 2021. január 26-i frissítése kumulatív megbízhatósági fejlesztéseket tartalmaz a .NET-keretrendszer 3.5-ös és 4.8-as verziójában. Azt javasoljuk, hogy ezt a frissítést a szokásos karbantartási rutinok részeként alkalmazza. A frissítés telepítése előtt tekintse meg az Előfeltételek és újraindítás követelményeinek szakaszát.

Minőség- és megbízhatósági fejlesztések

ASP.NET

- Kijavítottuk azt a hibát, amely miatt az október 20-án kiadott frissítés telepítése után egyes ASP.Net-alkalmazások nem sikerültek az előkompatiálás során – valószínűleg az "ASPCONFIG hiba" szöveget tartalmazó üzenettel.

WPF1

- A TreeView végéhez való görgetéskor lefagyásról ad vissza, ha engedélyezve van az elrendezés kerekítése, és a DPI-méretezés nem 100%-os.

CLR2

– Javítja az automatikus natív kép generálása feladat megbízhatóságát.

1 Windows Presentation Foundation (WPF)
2 Common Language Runtime (CLR)

Ismert problémák a frissítéssel kapcsolatban

Jelenség

A frissítés telepítése után előfordulhat, hogy a WPF-alkalmazások összeomolnak a

Exception Info: System.NullReferenceException at System.Windows.Interop.HwndMouseInputProvider.HasCustomChrome(System.Windows.Interop.HwndSource, RECT ByRef) at System.Windows.Interop.HwndMouseInputProvider.GetEffectiveClientRect(IntPtr)
at System.Windows.Interop.HwndMouseInputProvider.PossiblyDeactivate(IntPtr, Boolean)
at System.Windows.Interop.HwndMouseInputProvider.Dispose()

Ez akkor fordul elő, amikor olyan HwndSource-t ad meg, amelynek a RootVisual értéke null, olyan helyzet, amely a Visual Studióban az ablakok dokkolásakor vagy felosztásakor merülhet fel, és más alkalmazásokban merülhet fel.

Kerülő megoldás

A probléma megoldásához állítson be két AppContext kapcsolót az AppContext Class (System) alkalmazásban az "AppContext for library consumers" (AppContext for library consumers) (AppContext for library consumers) (AppContext  A kapcsolók neve Switch.System. Windows.Interop.MouseInput.OptOutOfMoveToChromedWindowFix ésSwitch.System. A Windows.Interop.MouseInput.DoNotOptOutOfMoveToChromedWindowFix és mindkettő "true" (igaz) értéknek kell lennie.   Az első kapcsoló elkerüli az összeomlást, de újra bemutatja a kBs-ban kijavított hibát.  A második kapcsolót jelenleg figyelmen kívül hagyja a rendszer, de egy későbbi .NET-frissítés felismeri, amely kijavítja a nullhivatkozás összeomlását;  visszaállítja az eredeti hibajavítást.

Például a app.config módszerrel alkalmazza a kerülő megoldást az alkalmazás hatókörében:

<AppContextSwitchOverrides value="Switch.System.Windows.Interop.MouseInput.OptOutOfMoveToChromedWindowFix=true; Switch.System.Windows.Interop.MouseInput.DoNotOptOutOfMoveToChromedWindowFix=true " />

További információ a frissítésről

Az alábbi cikkek további információkat tartalmaznak erről a frissítésről, amely az egyes termékverziókra vonatkozik.

  •  4598461A .NET-keretrendszer 3.5-ös, 4.7.2-es és 4.8-as verziójának 1809-es és 2019-es verziója (KB4598461) összegző frissítésének leírása

A frissítés letöltése

A frissítés telepítése

Release Channel

Elérhető

Következő lépés

Windows Update és Microsoft Update

Igen

A frissítés letöltéséhez és telepítéséhez válassza a Windows Update> & Update > lehetőséget, majd válassza a Frissítések keresése lehetőséget.

Microsoft Update katalógus

Igen

A frissítés különálló csomagját a Microsoft Update katalógusának webhelyén szerezze be.

Windows Server Update Services (WSUS)

Nem

Ezt a frissítést manuálisan importálhatja a WSUS-ba. Útmutatásért olvassa el a Microsoft frissítési katalógusát.

Megjegyzés: Ez a frissítés a WSUS-n a 4598461-es verzión keresztül érhető el.

Fájladatok

A frissítésben megadott fájlok listájának letöltéséhez töltse le a fájlinformációkat az összegző frissítéshez.

Előfeltételek

A frissítés telepítéséhez .NET-keretrendszer 3.5-ös vagy 4.8-as verzióval kell telepítve lennie.

Újraindítás szükségessége

A frissítés telepítése után újra kell indítania a számítógépet, ha az érintett fájlokat használja. Azt javasoljuk, hogy a frissítés telepítése előtt lépjen ki az összes .NET-keretrendszer-alapú alkalmazásból.

Segítség és támogatás beszerzése ehhez a frissítéshez

További segítségre van szüksége?

További lehetőségeket szeretne?

Fedezze fel az előfizetés előnyeit, böngésszen az oktatóanyagok között, ismerje meg, hogyan teheti biztonságossá eszközét, és így tovább.

A közösségek segítségével kérdéseket tehet fel és válaszolhat meg, visszajelzést adhat, és részletes ismeretekkel rendelkező szakértőktől hallhat.

Hasznos volt ez az információ?

Mennyire elégedett a fordítás minőségével?
Mi volt hatással a felhasználói élményére?
Ha elküldi a visszajelzést, a Microsoft felhasználja azt a termékei és szolgáltatásai továbbfejlesztéséhez. Az informatikai rendszergazda képes lesz ezeket az adatokat összegyűjteni. Adatvédelmi nyilatkozat.

Köszönjük a visszajelzését!

×