Subiecte asociate
×
Conectați-vă cu Microsoft
Conectați-vă sau creați un cont
Salut,
Selectați un alt cont.
Aveți mai multe conturi
Alegeți contul cu care doriți să vă conectați.

Data lansării:

11.07.2017

Versiune:

versiune sistem de operare 10240.17488

Îmbunătățiri și remedieri

Această actualizare include îmbunătățiri de calitate. În această actualizare nu au fost introduse noi caracteristici ale sistemului de operare. Printre modificările cheie se numără:

  • Am tratat problema apărută în KB4032695, când Internet Explorer 11 se închidea uneori pe neașteptate atunci când vizitați anumite site-uri.

  • Am tratat problema cu asocierile implicite particularizate care nu erau aplicate corect în câteva scenarii de upgrade sau de resetare.

  • Am tratat problema cu Internet Explorer 11, unde un nod text returnat de la DOMParser putea fi incorect atunci când MutationObserver pentru childList și un subarbore era activ.

  • Am tratat problema din Internet Explorer 11, unde apărea o cădere în scenarii limitate atunci când se utiliza caracteristica de Căutare (Ctrl+F).

  • Am tratat problema cu evenimentul onhashchange care nu se declanșa atunci când navigați cu unele URL-uri hash în Internet Explorer 11.

  • Am tratat problema cu rutina de tratare a evenimentului NewWindow3 care nu era apelată niciodată într-o clasă WebBrowser gestionată a .NET 4.6.

  • Am tratat problema ce cauza un tremur al cursorului atunci când treceați cu mouse-ul peste o opțiune de meniu pop-up în Internet Explorer 11 și Microsoft Edge.

  • Am tratat problema cu Internet Explorer 11 care suferea căderi atunci când un utilizator făcea clic pe un antet de coloană gol și apoi apăsa rapid Shift + dublu clic.

  • Am tratat problema ce cauza ca Internet Explorer 11 să aibă căderi cu anumite obiecte de ajutor în navigare după actualizările Internet Explorer din iulie.

  • Am tratat problema cu anumite elemente (input sau select) ce nu puteau fi ținte active ale niciunei acțiuni în Internet Explorer 11. Acest lucru se întâmplă după ce se elimina unui iframe care conținea un cursor în interiorul anumitor elemente (input sau select) și apoi se adăuga un nou iframe.

  • Actualizări de securitate pentru Internet Explorer 11, motorul de scripturi Microsoft, Microsoft Edge, Windows Search, Windows shell, driverele de mod kernel Windows, componenta grafică Microsoft, kernelul Windows, .NET Framework, virtualizarea Windows, Windows Server, Windows Storage și sistemele de fișiere, rețelele de centru de date, Microsoft NTFS, ASP .NET și Microsoft PowerShell.

Dacă ați instalat actualizări mai vechi, pe dispozitiv vor fi descărcate și instalate doar remedierile noi cuprinse în acest pachet.

Mai multe informații

Important

  • După instalarea actualizărilor de securitate pentru CVE-2017-8563, administratorii trebuie să seteze cheia de registry LdapEnforceChannelBinding pentru a activa remedierea pentru CVE. Pentru mai multe informații despre setarea cheii de registry, consultați articolul 4034879 din baza de cunoștințe Microsoft.

Probleme cunoscute din această actualizare

Microsoft nu are cunoștință în prezent de nicio problemă cu această actualizare.

Cum se obține această actualizare

Această actualizare va fi descărcată și instalată automat de la Windows Update. Pentru a obține pachetul independent pentru această actualizare, accesați site-ul web Catalog Microsoft Update.

 

Informații despre fișiere

Pentru o listă a fișierelor furnizate în această actualizare, descărcați informațiile de fișier pentru actualizarea cumulativă 4025338.

Aveți nevoie de ajutor suplimentar?

Doriți mai multe opțiuni?

Explorați avantajele abonamentului, navigați prin cursurile de instruire, aflați cum să vă securizați dispozitivul și multe altele.

Comunitățile vă ajută să adresați întrebări și să răspundeți la întrebări, să oferiți feedback și să primiți feedback de la experți cu cunoștințe bogate.

Au fost utile aceste informații?

Cât de mulțumit sunteți de calitatea limbajului?
Ce v-a afectat experiența?
Apăsând pe Trimitere, feedbackul dvs. va fi utilizat pentru a îmbunătăți produsele și serviciile Microsoft. Administratorul dvs. IT va avea posibilitatea să colecteze aceste date. Angajamentul de respectare a confidențialității.

Vă mulțumim pentru feedback!

×