Subiecte asociate
×
Conectați-vă cu Microsoft
Conectați-vă sau creați un cont
Salut,
Selectați un alt cont.
Aveți mai multe conturi
Alegeți contul cu care doriți să vă conectați.

Data lansării:

11.07.2017

Versiune:

versiune sistem de operare 15063.483

Îmbunătățiri și remedieri

Această actualizare include îmbunătățiri de calitate. În această actualizare nu au fost introduse noi caracteristici ale sistemului de operare. Printre modificările cheie se numără:

  • Am tratat problema apărută în KB4022716,când Internet Explorer 11 se închidea uneori pe neașteptate atunci când vizitați anumite site-uri.

  • Am tratat problema pentru a îmbunătăți asistența MediaCreationTool.exe pentru scenariile de configurare Tourniquet.

  • Am tratat problema cu CoreMessaging.dll, care poate cauza ca aplicațiile pe 32 de biți să se defecteze pe versiunea pe 64 de biți a sistemului de operare Windows.

  • Am tratat problema ce cauza ca o aplicație Visual Studio sau WPF să se închidă uneori pe neașteptate (să nu mai răspundă, urmată de o cădere) atunci când rula pe o mașină cu creion și/sau atingere activate cu actualizarea Windows 10 Creators.

  • Am tratat problema care cauza ca sistemul să se defecteze atunci când anumite dispozitive USB erau deconectate în timp ce sistemul era în repaus.

  • Am tratat problemele cu orientarea ecranului, care nu mai funcționa după tranzițiile de închidere și deschidere a capacului.

  • Am tratat problema care făcea ca imaginile .jpx și .jbig2 să nu mai fie redate în fișierele PDF.

  • Am tratat problema ce cauza ca utilizatorii să nu poată eleva privilegiile la Administrator prin caseta de dialog Control cont utilizator (UAC) atunci când se utilizează un smart card.

  • Am tratat problema ce cauza ca intrările utilizând caracteristica de scriere de mână coreeană să omită ultimul caracter al unui un cuvânt sau să îl mute incorect în linia următoare.

  • Am tratat problema cu o condiție de cursă între managerul Catalog App-V și serviciile de roaming de profil. Este disponibilă o nouă cheie de registry pentru a controla perioada de așteptare pentru Managerul de catalog App-V, care îi permite oricărui serviciu de roaming de profil terț să se finalizeze.

  • Am tratat problema în care controalele din aplicațiile Win32 eșuau intermitent să se redea corect atunci când începeau de la un script de deconectare utilizând politica „rulați scripturi de închidere vizibile” descrisă în https://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms811629.aspx.

  • Actualizări de securitate pentru Internet Explorer 11, Microsoft Edge, Windows Search, kernelul Windows, Windows shell, motorul de scripturi Microsoft, virtualizarea Windows, rețelele de centru de date, Windows Server, Windows Storage și sistemele de fișiere, componenta grafică Microsoft, driverele de mod kernel Windows, ASP.NET, Microsoft PowerShell și .NET Framework.

  • Am tratat problema ce cauza ca fișierele NTFS rarefiate să fie trunchiate în mod neașteptat (fișierele NTFS rarefiate sunt utilizate de dedublarea datelor - fișierele dedublate pot fi deteriorate în consecință în mod neașteptat). De asemenea, s-a actualizat chkdsk pentru a detecta fișierele deteriorate.

Dacă ați instalat actualizări mai vechi, pe dispozitiv vor fi descărcate și instalate doar remedierile noi cuprinse în acest pachet.

Mai multe informații

Important

  • După instalarea actualizărilor de securitate pentru CVE-2017-8563, administratorii trebuie să seteze cheia de registry LdapEnforceChannelBinding pentru a activa remedierea pentru CVE. Pentru mai multe informații despre setarea cheii de registry, consultați articolul 4034879 din baza de cunoștințe Microsoft.

Probleme cunoscute din această actualizare

Simptom

Soluție/Rezolvare

Dacă nu ați instalat cea mai recentă versiune de Comodo Internet Security Suite, nu vi se va oferi automat această actualizare Windows pe dispozitivul dvs.

Comodo cunoaște problemele de incompatibilitate cu versiunile anterioare de Comodo Internet Security Suite. Pentru informații suplimentare, mergeți aici sau contactați Comodo.

Notă: nu recomandăm să dezinstalați actualizările de securitate Windows.

Produsele de la terți prezentate în acest articol sunt create de companii independente de Microsoft. Microsoft nu oferă nicio garanție, implicită sau altfel, în legătură cu performanța sau fiabilitatea acestor produse.

Instalarea acestei actualizări KB (4025342) poate modifica limbile cehă și arabă în limba engleză pentru Microsoft Edge și alte aplicații.

Microsoft lucrează la o rezolvare și va furniza o actualizare într-o versiune viitoare.

Cum se obține această actualizare

Această actualizare va fi descărcată și instalată automat de la Windows Update. Pentru a obține pachetul independent pentru această actualizare, accesați site-ul web Catalog Microsoft Update.

 

Informații despre fișiere

Pentru o listă a fișierelor furnizate în această actualizare, descărcați informațiile de fișier pentru actualizarea cumulativă 4025342.

Aveți nevoie de ajutor suplimentar?

Doriți mai multe opțiuni?

Explorați avantajele abonamentului, navigați prin cursurile de instruire, aflați cum să vă securizați dispozitivul și multe altele.

Comunitățile vă ajută să adresați întrebări și să răspundeți la întrebări, să oferiți feedback și să primiți feedback de la experți cu cunoștințe bogate.

Au fost utile aceste informații?

Cât de mulțumit sunteți de calitatea limbajului?
Ce v-a afectat experiența?
Apăsând pe Trimitere, feedbackul dvs. va fi utilizat pentru a îmbunătăți produsele și serviciile Microsoft. Administratorul dvs. IT va avea posibilitatea să colecteze aceste date. Angajamentul de respectare a confidențialității.

Vă mulțumim pentru feedback!

×