Subiecte asociate
×
Conectați-vă cu Microsoft
Conectați-vă sau creați un cont
Salut,
Selectați un alt cont.
Aveți mai multe conturi
Alegeți contul cu care doriți să vă conectați.

Data lansării:

27.06.2017

Versiune:

versiunea sistemului de operare 14393.1378

Îmbunătățiri și remedieri

Această actualizare nelegată de securitate include îmbunătățiri ale calității. În această actualizare nu au fost introduse noi caracteristici ale sistemului de operare. Printre modificările cheie se numără:

  • Am tratat o problemă introdusă de KB4022715ce cauza ca imprimarea din Internet Explorer și Microsoft Edge de la un cadru să genereze o eroare 404 negăsit sau o pagină necompletată imprimată.

  • Am tratat o problemă ce cauza ca interfața de utilizator CRM să se blocheze atunci când apăsați butonul de răspuns în fluxul de lucru de e-mail.

  • Am tratat problema cu instrumentul Volume Activation Services (vmw.exe) care nu mai funcționează cu eroarea „Indică două niveluri de revizuire incompatibile” atunci când încercați să activați rolul Serviciu licență în volum.

  • Am tratat o problemă ce cauza ca I/O de cale multiplă să nu utilizeze alte căi disponibile în timpul un scenariu în caz de nereușită.

  • Am tratat o problemă ce cauza ca un PC să aibă aleator căderi după ce un utilizator introducea un dispozitiv USB în portul USB.

  • Am tratat o problemă ce cauza afișarea unui ecran albastru și a mesajului „unmountable_boot_volume” în timpul procesului de bootare a sistemului atunci când era activat Unified Write Filter.

  • Am tratat o problemă ce cauza ca un computer să nu mai funcționeze atunci când încercați să adăugați la computer un telefon pe care să îl utilizați ca modem.

  • Am tratat problema cu aplicațiile Simple Network Management Protocol (SNMP) care nu mai primesc capcane.

  • Am tratat problema unde defectele de pagini pentru paginile cu cerere zero erau semnificativ mai lente (> 10 %), ceea ce cauza ca multe aplicații să ruleze mai lent.

  • Am tratat problema cu eroarea ce apărea atunci când utilizatorii se deconectau de la o aplicație atunci când erau activate Active Directory Federation Services.

  • Am tratat problema cu nodurile care nu reușeau să se asocieze la un cluster din cauza autentificării eșuate a certificatului dacă era dezactivat SHA1.

  • Am tratat problema cu caracteristica de limitare a lățimii de bandă pentru Server Message Block care nu funcționa.

  • Am tratat problema cu bucla infinită a driverului de replicare a stocării (wvrf.sys).

  • Am tratat problema cu un server 2012 R2 sau inferior cu serverul de licență Desktop la distanță de mai jos ce cauza ca gazda Serviciilor desktop la distanță 2016 să se defecteze sau să nu mai acorde sesiuni clienților.

  • Am tratat problema pentru a adăuga suport în certutil.exe, pentru a permite ca șabloanele de certificat să fie marcate pentru Windows Hello.

  • Am tratat o problemă ce cauza pierderea accesului la discurile de stocare atunci când erau încă disponibile căi dacă exista o eroare într-una dintre căile I/O multiple.

  • Am tratat o problemă de deconectare la WS-Federation în care utilizatorii inițiau deconectarea dintr-o aplicație configurată cu SAML. În acest caz, deconectarea nu reușea, cu o excepție ADFS identificată cu o eroare de eveniment de administrare ADFS 364. Această problemă este limitată la ADFS 4.0.

  • Am tratat problema cu crearea de discuri virtuale care nu reușea în spații de stocare Windows Server 2016 atunci când alocarea discurilor fizice era setată la manual pentru toate discurile selectate.

  • Am tratat o problemă de fiabilitate din Windows Search.

  • Am îmbunătățit performanța prin tratarea unei probleme care a fost descrisă în KB3213986, în caracteristica Grup de conexiune din Microsoft Application Virtualization (App-V). Această îmbunătățire de performanță reduce semnificativ spațiul de registry utilizat pe un gateway de Servicii desktop la distanță (RDS), prin gruparea setărilor de utilizator pe baza grupului efectiv din care face parte un utilizator, mai degrabă decât utilizatorul individual.

  • Am permis mașinilor cu tehnologia de virtualizare AMD I/O (IOMMU) să booteze fără restricții BIOS.

  • Am tratat problemele suplimentare cu imprimarea, cu actualizările la baza de date de nume de puncte de acces (APN), cu meniul Start și bara de activități, Internet Explorer și Windows Shell.

  • Am tratat problema în care driverul Microsoft Standard NVM Express (stornvme) expunea incorect spații de nume inactive ca discuri la sistemul de operare. Sistemul de operare nu poate utiliza spații de nume inactive, iar acestea nu trebuie să fie expuse la sistemul de operare

  • Am tratat problema ce determina ca dispozitivele amovibile să nu funcționeze așa cum vă așteptați după aplicarea KB3179574 și atunci când era activată auditarea dispozitivelor amovibile.

Probleme cunoscute din această actualizare

Simptom

Soluție de evitare

După ce instalați această actualizare, Internet Explorer 11 se poate închide în mod neașteptat atunci când vizitați anumite site-uri web. Atunci când apare problema, puteți primi un mesaj de eroare care seamănă cu următorul:

Nu v-am putut readuce la [adresa URL anterioară].
Internet Explorer a oprit încercarea de a restaura acest site web. Se pare că site-ul web continuă să aibă o problemă.

Problema poate apărea dacă site-ul web este complex și utilizează anumite API-uri web.

Această problemă este rezolvată în actualizarea 11 iulie 2017-KB4025339 (versiunea sistemului de operare 14393.1480).

Dacă o destinație iSCSI devine indisponibilă, încercările de reconectare vor cauza o pierdere. Inițierea unei noi conexiuni la o destinație disponibilă va funcționa așa cum vă așteptați.

Microsoft lucrează la o rezolvare și va furniza o actualizare într-o versiune viitoare.

Computerele cu Windows Server 2012 R2 și Server 2016 care se confruntă cu deconectări ale destinațiilor atașate la iSCSI ar putea manifesta multe simptome diferite. Printre acestea se numără următoarele, dar fără limitare:

  • Sistemul de operare nu mai răspunde

  • Primiți erorile de oprire (erori de închidere de urgență) 0x80, 0x111, 0x1C8, 0xE2, 0x161, 0x00, 0xF4, 0xEF, 0xEA, 0x101, 0x133 sau 0xDEADDEAD.

  • Apar erori de conectare a utilizatorului împreună cu eroarea „Nu sunt disponibile servere de conectare”.

  • Apar erori de aplicații și de servicii din cauza unei epuizări a porturilor temporare.

  • Un număr neobișnuit de mare de porturi temporare sunt utilizate de procesul de sistem.

  • Un număr neobișnuit de mare de fire sunt utilizate de procesul de sistem.

Cauză

Această problemă este cauzată de o problemă de blocare pe computerele Windows Server 2012 R2 și Windows Server 2016 RS1, care determină probleme de conectivitate la destinațiile iSCSI. Problema poate apărea după instalarea oricăreia dintre următoarele actualizări:

Windows Server 2012 R2

Data lansării

KB

Titlu articol

16 mai 2017

KB 4015553

18 aprilie 2017 - KB4015553 (versiune preliminară a setului lunar)

9 mai 2017

KB 4019215

9 mai 2017 — KB4019215 (setul lunar)

9 mai 2017

KB 4019213

9 mai 2017 — KB4019213 (actualizare numai pentru securitate)

18 aprilie 2017

KB 4015553

18 aprilie 2017 - KB4015553 (versiune preliminară a setului lunar)

11 aprilie 2017

KB 4015550

11 aprilie 2017 - KB4015550 (setul lunar)

11 aprilie 2017

KB 4015547

11 aprilie 2017 - KB4015547 (actualizare numai pentru securitate)

21 martie 2017

KB 4012219

Martie 2017 - Previzualizarea setului lunar de actualizări de calitate pentru Windows 8.1 și Windows Server 2012 R2

Windows Server 2016 RTM (RS1)

Data lansării

KB

Titlu articol

16 mai 2017

KB 4023680

26 mai 2017 - KB4023680 (generarea sistemului de operare 14393.1230)

9 mai 2017

KB 4019472

9 mai 2017 - KB4019472 (generarea sistemului de operare 14393.1198)

11 aprilie 2017

KB 4015217

11 aprilie 2017 - KB4015217 (generarea sistemului de operare 14393.1066 și 14393.1083)


Verificare

  • Verificați versiunea următorului driver MSISCSI din sistem:

    c:\windows\system32\drivers\msiscsi.sys

    Versiunea care va expune acest comportament este 6.3.9600.18624 pentru Windows Server 2012 R2 și versiunea 10.0.14393.1066 pentru Windows Server 2016.

  • Următoarele evenimente sunt înregistrate în jurnalul de sistem:

    Sursa evenimentului

    ID

    Text

    iScsiPrt

    34

    O conexiune la destinație a fost pierdută, dar inițiatorul a fost reconectat cu succes la destinație. Datele dump conțin numele destinației.

    iScsiPrt

    39

    Inițiatorul trimis o comandă de gestionare de activități pentru a reseta destinația. Numele destinației este dat în datele dump.

    iScsiPrt

    9

    Destinația nu a răspuns la timp pentru o solicitare SCSI. CDB este dat în datele dump.

  • Revizuiți numărul de fire care rulează în cadrul procesului de sistem și comparați-l cu o referință de lucru cunoscută.

  • Revizuiți numărul de handle-uri care sunt deschise în prezent de procesul de sistem și comparați-l cu o referință de lucru cunoscută.

  • Revizuiți numărul de porturi temporare care sunt utilizate de procesul de sistem.

  • Dintr-un Powershell administrativ, rulați următoarea comandă:

    Get-NetTCPConnection | Group-Object -Property State, OwningProcess | Sort Count

    Sau, de la o linie de comandă administrativă, rulați următoarea comandă NETSTAT împreună cu parametrul „Q”. Acest lucru arată porturile „legate” care nu mai sunt conectate:

    NETSTAT –ANOQ

    Concentrați-vă asupra porturilor deținute de procesul de sistem.

    Pentru cele trei puncte anterioare, orice depășește 12.000 trebuie considerat suspect. Dacă pe computer sunt prezente destinații iSCSI, există o mare probabilitate că problema să apară.

Rezolvare

Dacă jurnalele de evenimente indică faptul că au loc multe reconectări, colaborați cu furnizorul iSCSI și al structurii de rețea pentru a diagnostica și a corecta motivul nereușitei de a menține conexiunile la destinațiile iSCSI. Asigurați-vă că destinațiile iSCSI pot fi accesate prin structura de rețea curentă. Instalați remedierile actualizate atunci când devin disponibile. Acest articol va fi actualizat cu numărul specific al articolului KB de remediere, ca să o instalați atunci când devine disponibilă.

Notă vă recomandăm să nu dezinstalați niciunul dintre seturile de actualizări de securitate din martie, aprilie, mai sau iunie. Acest lucru va expune computerele la probleme de securitate cunoscute și la alte erori care sunt anihilate de actualizările lunare. Vă recomandăm să colaborați mai întâi cu furnizorii de destinații iSCSI și de rețea pentru a rezolva problemele de conectivitate ce declanșează reconectări ale destinațiilor.

 

Cum se obține această actualizare

Pentru a obține pachetul independent pentru această actualizare, accesați site-ul web Catalog Microsoft Update.

Aveți nevoie de ajutor suplimentar?

Doriți mai multe opțiuni?

Explorați avantajele abonamentului, navigați prin cursurile de instruire, aflați cum să vă securizați dispozitivul și multe altele.

Comunitățile vă ajută să adresați întrebări și să răspundeți la întrebări, să oferiți feedback și să primiți feedback de la experți cu cunoștințe bogate.

Au fost utile aceste informații?

Cât de mulțumit sunteți de calitatea limbajului?
Ce v-a afectat experiența?
Apăsând pe Trimitere, feedbackul dvs. va fi utilizat pentru a îmbunătăți produsele și serviciile Microsoft. Administratorul dvs. IT va avea posibilitatea să colecteze aceste date. Angajamentul de respectare a confidențialității.

Vă mulțumim pentru feedback!

×