Subiecte asociate
×
Conectați-vă cu Microsoft
Conectați-vă sau creați un cont
Salut,
Selectați un alt cont.
Aveți mai multe conturi
Alegeți contul cu care doriți să vă conectați.

Data lansării:

29.09.2016

Versiune:

versiunile de sistem de operare 14393.222

Această actualizare include îmbunătățiri de calitate. În această actualizare nu au fost introduse noi caracteristici ale sistemului de operare. Printre modificările cheie se numără:

  • Fiabilitate îmbunătățită a agentului Windows Update, unități partajate, rețea virtuală privată (VPN), clustere, descărcări HTTP, Internet Explorer 11, platforma Hyper-V, redare multimedia și Microsoft Edge.

  • Performanță îmbunătățită a notificărilor push și locale, platforma Hyper-V și unele site-uri web de rețele de socializare utilizând Microsoft Edge.

  • Am tratat problema ce cauza ca maparea unei unități de la o linie de comandă elevată să nu funcționeze cu acreditările de administrator.

  • Am tratat problema ce făcea ca filmele extrase utilizând fluxul de transport (.ts) să se redea fără sunet în Windows Media Player și în aplicația Xbox One Media Player.

  • Am tratat problema ce cauza ca aplicația Filme și TV din Xbox să nu mai funcționeze atunci când se încerca redarea unui conținut cumpărat recent de la Microsoft Store.

  • Am tratat problema ce cauza ca ActiveX să nu poată fi instalat utilizând ActiveX Installer Service (AXIS) în Internet Explorer 11.

  • Am tratat problema care făcea ca opțiunea Se imprimă toate documentele legate să nu funcționeze în Internet Explorer 11.

  • Fiabilitate îmbunătățită pentru descărcarea și actualizarea jocurilor de la Microsoft Store.

  • Am tratat problema ce cauza ca unii utilizatori să nu poată modifica locația de descărcare implicită în Windows 10 Mobile.

  • Am tratat problema ce cauza notificări inutile despre remedierea contului Microsoft în Windows 10 Mobile.

  • S-au remediat problemele suplimentare cu conținutul multimedia, Windows Kernel, Windows Shell, securitatea la nivel de întreprindere, sistemul de stocare a fișierelor, Desktop la distanță, platforma centrală, platforma Hyper-V, Windows Update pentru Business, kernelul de afișare, NFC, intrarea și compoziția, Bluetooth, compatibilitatea Microsoft Lync 2010, API-ul de stocare Windows, înregistrarea aplicațiilor, Trusted Platform Module, Politica de grup, Internet Explorer 11, rețeaua virtuală privată (VPN), BitLocker, rețelele wireless, rețelele centrului de date, Cortana, PowerShell, Active Directory, managerul de conexiune și utilizarea datelor, baza de date de nume de puncte de acces(APN), Microsoft Edge, Windows Recovery Environment, clusterele de fișiere, aplicațiile Universal Windows Platform (UWP), setările de redare audio, DShow Bridge, compatibilitatea aplicațiilor, licențiere, infrastructura cloud, serverul DNS, controlerul de rețea, cititorul de coduri de bare USB și Adobe Flash Player.

Pentru mai multe informații despre lista completă a fișierelor afectate, consultați KB3194496.

Aveți nevoie de ajutor suplimentar?

Doriți mai multe opțiuni?

Explorați avantajele abonamentului, navigați prin cursurile de instruire, aflați cum să vă securizați dispozitivul și multe altele.

Comunitățile vă ajută să adresați întrebări și să răspundeți la întrebări, să oferiți feedback și să primiți feedback de la experți cu cunoștințe bogate.

Au fost utile aceste informații?

Cât de mulțumit sunteți de calitatea limbajului?
Ce v-a afectat experiența?
Apăsând pe Trimitere, feedbackul dvs. va fi utilizat pentru a îmbunătăți produsele și serviciile Microsoft. Administratorul dvs. IT va avea posibilitatea să colecteze aceste date. Angajamentul de respectare a confidențialității.

Vă mulțumim pentru feedback!

×