Subiecte asociate
×
Conectați-vă cu Microsoft
Conectați-vă sau creați un cont
Salut,
Selectați un alt cont.
Aveți mai multe conturi
Alegeți contul cu care doriți să vă conectați.

Data lansării:

08.08.2017

Versiune:

versiune de sistem de operare 15063.540

Îmbunătățiri și remedieri

Această actualizare include îmbunătățiri de calitate. În această actualizare nu au fost introduse noi caracteristici ale sistemului de operare. Printre modificările cheie se numără:

  • Am tratat problema în care politicile furnizate utilizând Managementul dispozitivelor mobile (MDM) trebuie să aibă prioritate în fața politicilor stabilite de pachetele de asigurare a accesului.

  • Am tratat problema în care politica de grup pentru lista de atribuire site la zonă (GPO) nu era setată pe computere atunci când a fost activată.

  • Am tratat problema în care expertul pentru reguli AppLocker se blochează atunci când se selectează conturi.

  • Am tratat problema în care relația principală între computere nu este stabilită atunci când aveți un nume de domeniu NetBIOS disjunct pentru numele DNS. Acest lucru împiedică redirijarea folderelor și roamingul profilurilor să vă blocheze profilul sau redirecționează folderele către un computer secundar.

  • Am tratat problema în care o violare a accesului din caracteristica Manager dispozitive mobile pentru întreprinderi provoca erori de oprire.

  • Actualizări de securitate pentru Microsoft Edge, componenta de căutare Microsoft Windows Search, motorul de scripturi Microsoft, Microsoft Windows PDF Library, Windows Hyper-V, Windows Server, driverele de mod kernel Windows, Windows Subsystem pentru Linux, Windows Shell, driverul pentru sistemul de fișiere de jurnal comun, Internet Explorer și motorul de baze de date Microsoft JET.

Dacă ați instalat actualizări mai vechi, pe dispozitiv vor fi descărcate și instalate doar remedierile noi cuprinse în acest pachet.

Pentru mai multe informații despre vulnerabilitățile de securitate rezolvate, consultați Ghidul actualizărilor de securitate.

Probleme cunoscute din această actualizare

Simptom

Soluție de evitare

Instalarea acestei actualizări KB poate înlocui limbile cehă și arabă cu limba engleză pentru Microsoft Edge și alte aplicații.

Microsoft lucrează la o rezolvare și va furniza o actualizare într-o versiune viitoare.

 

Cum se obține această actualizare

Această actualizare va fi descărcată și instalată automat de la Windows Update. Pentru a obține pachetul independent pentru această actualizare, accesați site-ul web Catalog Microsoft Update.

 

Informații despre fișiere

Pentru o listă a fișierelor furnizate în această actualizare, descărcați informațiile de fișier pentru actualizarea cumulativă 4034674.

Aveți nevoie de ajutor suplimentar?

Doriți mai multe opțiuni?

Explorați avantajele abonamentului, navigați prin cursurile de instruire, aflați cum să vă securizați dispozitivul și multe altele.

Comunitățile vă ajută să adresați întrebări și să răspundeți la întrebări, să oferiți feedback și să primiți feedback de la experți cu cunoștințe bogate.

Au fost utile aceste informații?

Cât de mulțumit sunteți de calitatea limbajului?
Ce v-a afectat experiența?
Apăsând pe Trimitere, feedbackul dvs. va fi utilizat pentru a îmbunătăți produsele și serviciile Microsoft. Administratorul dvs. IT va avea posibilitatea să colecteze aceste date. Angajamentul de respectare a confidențialității.

Vă mulțumim pentru feedback!

×