Microsoft hesabıyla oturum açın
Oturum açın veya hesap oluşturun.
Merhaba,
Farklı bir hesap seçin.
Birden çok hesabınız var
Oturum açmak istediğiniz hesabı seçin.

Belirtiler

Gezici kullanıcı profilleri Windows 8.1 veya Windows Server 2012 R2 önceki Windows sürümlerinde gezici kullanıcı profilleriyle uyumlu değildir.

Yalnızca aşağıdaki istemci ve sunucu işletim sistemi çiftleri arasında profilleri uyumludur:

• 8.1 Windows ve Windows Server 2012 R2

• Windows 8 ve Windows Server 2012

• Windows 7 ve Windows Server 2008 R2

• Windows Vista ve Windows Server 2008

Not: İstemci işletim sistemi bu makalede başvuruda bulunulursa, aynı sorun onun karşılık gelen sunucu işletim sistemi için geçerlidir.

8.1 Windows gezici, zorunlu, süper zorunlu veya etki alanı varsayılan profiller Windows 7'de kullanan bir ortamda dağıtmak çalışırsanız, örneğin, aşağıdaki karşılaşırsınız:

• 8.1 Windows tabanlı bir bilgisayarda ilk kez oturum açmak için varolan bir Windows 7 profile sahip bir kullanıcı hesabı kullandıktan sonra Windows 8.1 bileşenlerini okuma ve profil durumunu değiştir.

• Belirli Windows 8.1 özellikleri beklenen profil durumu olmadığı için beklendiği gibi çalışmayabilir.

• Windows 7 tabanlı bir bilgisayarda oturum açmak için aynı kullanıcı hesabını kullanmaya çalıştığınızda, Windows 8. 1'de gerçekleştirilen kullanıcı profili değişiklik Windows 7'de beklendiği gibi çalışmayabilir.

Profili farklı Windows sürümleri arasında kullanılan değerleri içerecek çünkü sorunlar oluşur. Kullanıcı profili işletim sistemi tarafından beklenen ve beklenmeyen farklı işletim sistemi sürümü tarafından belirlenen değerleri içerebilir varsayılan profili yapılandırma bilgileri eksik. Bu nedenle, işletim sistemi beklendiği gibi davranmaz. Ayrıca, kullanıcı profilinin bozuk olabilir.

Notlar

• , Zorunlu gezici, süper zorunlu ve Windows sürümünde oluşturulan etki alanı varsayılan kullanıcı profilleri başka bir Windows sürümünde oluşturulmuş olanlardan ayrı tutulmalıdır.

• Windows 8'deki bu sorun hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:

Gezici kullanıcı profilleri ve gezici profillerin diğer Windows sürümlerinde Windows 8 arasındaki uyumsuzluk 2887239

Çözüm

Güncelleştirme bilgileri

Gezici dağıtmadan önce bu sorunu önlemek için zorunlu, süper zorunlu veya etki alanı varsayılan profiller nerede kullanıcıların yanı sıra Windows 8.1 veya Windows Server 2012 R2, işletim sisteminin önceki sürümlerinde kullanacağınız bir ortamda şu adımları izleyin:

1. 2887595 güncelleştirme toplamasını yükleyin. Bu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasına tıklayın:

2887595 RT 8.1 Windows, Windows 8.1 ve Windows Server 2012 R2 Güncelleştirme Toplaması: Kasım 2013

2. "Kayıt bilgileri" bölümünde açıklanan adımları izleyerek yeni bir kayıt defteri girdisi oluşturun.

3. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Not: Gezici kullanıcı profili bozulursa, bu sorunu gidermek için bu güncelleştirmeyi kullanamazsınız. Gezici kullanıcı profili profil bozulmasını gidermek için bir yedekten geri yükleyin.

Kayıt defteri bilgileri

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev, kayıt defterini nasıl değiştireceğinizin anlatıldığı adımlar içermektedir. Ancak, kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Daha fazla koruma için değiştirmeden önce kayıt defterini yedekleyin. Daha sonra bir sorun çıktığında kayıt defterini geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasına tıklayın:

Yedekleme ve geri yükleme Windows kayıt defterinde 322756 nasılBu güncelleştirmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmadan önce bir kayıt defteri anahtarı oluşturmanız gerekir.

1. Ekranın sağ kenarından içeri doğru çekin ve Ara'ya dokunun. Fare kullanıyorsanız, ekranın sağ alt köşesinin üzerine gelin ve sonra Ara'ya tıklayın.

2. Arama kutusuna regedityazın ve sonra dokunun veya regedittıklatın.

UAC Yönetici parolası girmeniz istenirse, parolayı yazın. Onay vermeniz istendiğinde onay verin.

3. Bulun ve sonra dokunun veya aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını tıklatın:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlset\Services\ProfSvc\Parameters

4. Düzen menüsünden Yeni' nin üzerine ve sonra dokunun veya DWORD değeri' ni tıklatın.

5. Türü UseProfilePathExtensionVersion.

6. Tuşuna basın ve basılı tutun veya UseProfilePathExtensionVersion, sağ tıklatın ve sonra dokunun veya Değiştir' i tıklatın.

7. Değer verisi kutusuna 1yazın ve sonra dokunun veya Tamam' ı tıklatın.

8. Kayıt Defteri Düzenleyicisinen Çıkış yapın.

UseProfilePathExtensionVersion kayıt defteri girdisi yapılandırıldıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir. Daha sonra Windows 8.1 kullanıcı profili oluşturur ve profili Windows 7 Sürüm 2 ve sürüm 3 Windows 8 profili ile ayırt etmek için profil klasör adı ".v4" soneki ekler. Olan 8.1 tabanlı bilgisayarlarda güncelleştirme toplaması 2887595 yüklü ve yapılandırılmış UseProfilePathExtensionVersion kayıt defteri girdisi windows sürüm 4 profili kullanın.

Notlar

• UseProfilePathExtensionVersion kayıt defteri girdisinin değerini 0olarak ayarlayarak bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak, diğer işletim sistemlerine ait olanlar ile gezici kullanıcı profilleri 8.1 Windows tabanlı bilgisayarlardan karıştırmak devam ederseniz kullanıcı profili bozulması oluşur.

• Birden çok bilgisayarda kayıt defteri anahtarını doldurmak için Grup İlkesi tercihi (GPP) bilgisayar yapılandırma kayıt defteri tercih öğesi kullanabilirsiniz. Bu konu hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:

Bir kayıt defteri öğesi yapılandırma

• Bu güncelleştirme tüm işletim sistemlerinde güvenle uygulayabilirsiniz. Bu profil türleri kullanılmayan kayıt defteri ayarı yoksayılır.

Durum

Microsoft bu sorunun "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Gezici kullanıcı profillerini dağıtma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesine gidin:

Gezici kullanıcı profillerini dağıtma hakkında genel bilgilerYazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasına tıklayın:

824684 Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

Daha fazla seçenek mi istiyorsunuz?

Abonelik avantajlarını keşfedin, eğitim kurslarına göz atın, cihazınızın güvenliğini nasıl sağlayacağınızı öğrenin ve daha fazlasını yapın.

Topluluklar, soru sormanıza ve soruları yanıtlamanıza, geri bildirimde bulunmanıza ve zengin bilgiye sahip uzmanlardan bilgi almanıza yardımcı olur.

Bu bilgi yararlı oldu mu?

Dil kalitesinden ne kadar memnunsunuz?
Deneyiminizi ne etkiledi?
Gönder’e bastığınızda, geri bildiriminiz Microsoft ürün ve hizmetlerini geliştirmek için kullanılır. BT yöneticiniz bu verileri toplayabilecek. Gizlilik Bildirimi.

Geri bildiriminiz için teşekkürler!