Microsoft hesabıyla oturum açın
Oturum açın veya hesap oluşturun.
Merhaba,
Farklı bir hesap seçin.
Birden çok hesabınız var
Oturum açmak istediğiniz hesabı seçin.

Şunlar için geçerlidir:

Microsoft .NET Framework 4.8

Windows Server 2012 için 8 Kasım 2022 güncelleştirmesi, .NET Framework 4.8'deki toplu güvenilirlik iyileştirmelerini içerir. Bu güncelleştirmeyi düzenli bakım yordamlarınızın bir parçası olarak uygulamanızı öneririz. Bu güncelleştirmeyi yüklemeden önce Bu güncelleştirmeyi alma bölümünde listelenen gerekli güncelleştirmeleri yüklediğinizi doğrulayın.

Özet

Bu güvenlik güncelleştirmesi, System.Data.SqlClient ve Microsoft.Data.SqlClient kitaplıklarında bulunan ve yüksek yük altında gerçekleşen bir zaman aşımının zaman uyumsuz olarak yürütülen bir sorgu veya komutun sonucu olarak yanlış verilerin döndürülmasına neden olabileceği bir güvenlik açığını giderir. Daha fazla bilgi için bkz . CVE-2022-41064.

Bu güncelleştirme hakkında ek bilgi

Aşağıdaki makaleler, tek tek ürün sürümleriyle ilgili olarak bu güncelleştirme hakkında ek bilgiler içerir.

• 5020679 Windows Server 2012 için .NET Framework 4.6.2, 4.7, 4.7.1, 4.7.2, 4.8 için Yalnızca Güvenlikle ilgili Güncelleştirmenin Açıklaması (KB5020679)

Bu güncelleştirmedeki bilinen sorunlar

Microsoft şu anda bu güncelleştirmedeki herhangi bir sorunun farkında değildir.

Güncelleştirmeyi edinme ve yükleme

Bu güncelleştirmeyi yüklemeden önce

Önkoşul:

Bu güncelleştirmeyi uygulamak için .NET Framework 4.8 yüklü olmalıdır.

Bu güncelleştirmeyi yükle

Yayın Kanalı

Kullanılabilir

Sonraki Adım

Microsoft Update Kataloğu

Evet

Bu güncelleştirmenin tek başına paketini almak için Microsoft Update Kataloğu web sitesine gidin.

Windows Server Update Services (WSUS)

Evet

Ürünler ve Sınıflandırmalar'ı aşağıdaki gibi yapılandırdığınızda bu güncelleştirme WSUS ile otomatik olarak eşitlenir:

Ürün:Windows Server 2012

Sınıflandırma: Güvenlik Güncelleştirmeler

Yeniden başlatma gereksinimi

Etkilenen dosyalar kullanılıyorsa bu güncelleştirmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekebilir. Bu güncelleştirmeyi uygulamadan önce tüm .NET Framework tabanlı uygulamalardan çıkmanızı öneririz.

Dağıtım bilgilerini güncelleştirme

Bu güvenlik güncelleştirmesinin dağıtım ayrıntıları için Microsoft Bilgi Bankası'nda aşağıdaki makaleye gidin:

20221108 Güvenlik güncelleştirmesi dağıtım bilgileri: 8 Kasım 2022

Güncelleştirme kaldırma bilgileri

Yükleme dosyasının doğru sürümü ve sağlaması olduğunda Algıla ve Onar bu dosyanın üzerine kopyalamaz. Herhangi bir güvenlik güncelleştirmesini kaldırmanızı önermeyiz. Bu güncelleştirmeyi kaldırmak için Denetim Masası'deki Programlar ve Özellikler öğesini kullanın.

Yeniden başlatma bilgilerini güncelleştirme

Bu güncelleştirme, güncelleştirilmekte olan dosyalar kilitli olmadığı veya kullanılmadığı sürece uygulamayı uyguladıktan sonra sistemin yeniden başlatılmasını gerektirmez.

Dosya Bilgileri

Dosya karması bilgileri

Dosya adı

SHA256 karması

Windows8-RT-KB5020606-x64-NDP48.msu

F127DEAA2C0786F5087DB16CBE8E3AC97F9ACA290830F74CA5C8A69E9154E4F0

Windows8-RT-KB5020606-x86-NDP48.msu

2D70A440B25AA9A9080D677C37280D2C7F24CF6551D5D57A28A29A8D720BE363

Dosya adı

Dosya sürümü

Dosya boyutu

Tarih

Saat

Platform

System.data.dll

4.8.4585.0

3,546,528

20 Ekim 2022

00:41

x64

System.data.dll

4.8.4585.0

3,479,968

20 Ekim 2022

00:50

x86

Dosya adı

Dosya sürümü

Dosya boyutu

Tarih

Saat

Platform

System.data.dll

4.8.4585.0

3,479,968

20 Ekim 2022

00:50

x86

Ön koşullar

Bu güncelleştirmeyi uygulamak için .NET Framework 4.8 yüklü olmalıdır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Etkilenen dosyalar kullanılıyorsa bu güncelleştirmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir. Bu güncelleştirmeyi uygulamadan önce tüm .NET Framework tabanlı uygulamalardan çıkmanızı öneririz.

Bu güncelleştirme için yardım ve destek alma

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

Daha fazla seçenek mi istiyorsunuz?

Abonelik avantajlarını keşfedin, eğitim kurslarına göz atın, cihazınızın güvenliğini nasıl sağlayacağınızı öğrenin ve daha fazlasını yapın.

Topluluklar, soru sormanıza ve soruları yanıtlamanıza, geri bildirimde bulunmanıza ve zengin bilgiye sahip uzmanlardan bilgi almanıza yardımcı olur.

Bu bilgi yararlı oldu mu?

Dil kalitesinden ne kadar memnunsunuz?
Deneyiminizi ne etkiledi?
Gönder’e bastığınızda, geri bildiriminiz Microsoft ürün ve hizmetlerini geliştirmek için kullanılır. BT yöneticiniz bu verileri toplayabilecek. Gizlilik Bildirimi.

Geri bildiriminiz için teşekkürler!