ID článku: 257824 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek popisuje základní rozdíly mezi aplikacemi Outlook a Outlook Express.

Poznámka: Aplikace Outlook je e-mailový klient od společnosti Microsoft, který byl dodáván v rámci systémů Windows XP a Windows 2000. V systémech Windows XP, Windows Vista a Windows 7 můžete místo této aplikace nainstalovat službu Windows Live Mail. Další informace naleznete na tomto webu společnosti Microsoft:

Pokoušíte se stáhnout aplikaci Outlook Express? Vyzkoušejte místo ní službu Windows Live Mail.

Další informace

Rodina klientů pro zasílání zpráv a spolupráci Microsoft Outlook je založena na tom, že domácí a firemní uživatelé mají různé potřeby. Rodina klientů Outlook je optimalizována pro tyto dva odlišné segmenty trhu:
 • Domácí uživatelé, kteří potřebují snadno ovladatelné a spolehlivé funkce pro využití s Internetu, e-mailu a diskusních skupin.
 • Firemní uživatelé, kteří vyžadují nejen spolehlivost a snadné ovládání, ale potřebují také více funkcí e-mailu a těsnou integraci e-mailu a nástrojů pro správu informací a spolupráci.
Většina uživatelů považuje za nejlépe vyhovující ty klienty, které jsou optimalizovány pro jejich způsob využití. Následující části poskytují více informací o tom, jak aplikace Outlook Express splňuje nároky domácích uživatelů a aplikace Outlook nároky firemních uživatelů.

Outlook Express

Outlook Express je e-mialový klient zahrnutý v aplikaci Microsoft Internet Explorer 4.x, Microsoft Internet Explorer 5.x, v operačním systému Microsoft Windows 98, Microsoft Windows ME, Microsoft Windows 2000 a v sadě Microsoft Office 98 pro Macintosh. Outlook Express je navržen pro domácí uživatele, kteří získávají přístup ke svým e-mailům pomocí telefonického připojení přes poskytovatele služeb Internetu (ISP).

Aplikace Outlook Express je založena na otevřených internetových standardech a je navržena pro použití s jakýmkoli protokolem sítě Internet, například s protokoly SMTP (Simple Mail Transfer Protocol), POP3 (Post Office Protocol 3) a IMAP (Internet Mail Access Protocol). Poskytuje plnou podporu nejdůležitějších e-mailových, diskusních a adresářových standardů současnosti, jako jsou LDAP (Lightweight Directory Access Protocol), MHTML (Multipurpose Internet Mail Extension Hypertext Markup Language), HTML (Hypertext Markup Language), S/MIME (Secure/Multipurpose Internet Mail Extensions) a NNTP (Network News Transfer Protocol). Plná podpora zajišťuje, že můžete využívat výhod nových technologií a také bez problémů odesílat a přijímat e-maily.

Nové nástroje pro migraci, které automaticky importují nastavení pošty, položek adresáře a e-mailových zpráv z aplikací Eudora a Netscape, serveru Microsoft Exchange Server, složky Doručená pošta systému Windows a aplikace Outlook, umožňují rychle využívat výhod všeho, co aplikace Outlook Express nabízí. Schopnost přijímat maily z více e-mailových účtů a také vytvářet pravidla složky Doručená pošta vám pomáhá spravovat a uspořádat e-maily.

Plná podpora pošty ve formátu HTML navíc umožňuje individuálně přizpůsobit zprávy pomocí vlastních pozadí a grafik. To usnadňuje vytváření jedinečných, vizuálně efektních zpráv.

Pro zvláštní příležitosti, jako jsou narozeniny a svátky, obsahuje aplikace Outlook Express šablonu navrženou v aplikaci Greetings Workshop s využitím technologií společnosti Hallmark.

Outlook

Outlook je hlavní klient pro zasílání zpráv a spolupráci společnosti Microsoft. Je to samostatná aplikace integrovaná v sadě Microsoft Office a serveru Exchange Server. Outlook poskytuje také výkon a integraci s aplikací Internet Explorer 5.5. Díky úplné integraci e-mailu, kalendářovým funkcím a správě kontaktů je aplikace Outlook dokonalým klientem pro mnoho firemních uživatelů.

Outlook vám pomáhá vyhledat a uspořádat informace tak, abyste mohli bezproblémově pracovat s aplikacemi sady Office. Umožňuje tak efektivněji komunikovat a sdílet informace.

Výkonná pravidla složky Doručená pošta vám umožňují filtrovat a uspořádat e-maily. Pomocí aplikace Outlook můžete integrovat a spravovat e-maily z více e-mailových účtů, osobní a skupinové kalendáře, kontakty a úkoly.

Pokud používáte aplikaci Outlook se systémem Exchange Server, můžete využít sdílení informací v rámci pracovních skupin a komunikaci v rámci pracovního toku, skupinové plánování, veřejné složky, formuláře a rozšířené možnosti připojení k Internetu.

Aplikace Outlook je navržena pro použití s Internetem (SMTP, POP3 a IMAP4), serverem Exchange Server nebo jakýmkoli komunikačním systémem založeném na jiných standardech, který podporuje rozhraní MAPI (Messaging Application Programming Interface), včetně hlasové pošty. Aplikace Outlook je založena na internetových protokolech a podporuje nejdůležitější současné standardy pro e-mail, diskusní skupiny a adresářové služby, včetně protokolů LDAP, MHTML, NNTP, MIME a S/MIME, formátů vCalendar, vCard a iCalendar a plné podpory pošty ve formátu HTML.

Outlook nabízí také stejné nástroje pro import jako Outlook Express. To umožňuje snadnou migraci z jiných e-mailových klientů a nabízí další migraci z aplikací Microsoft Mail, Microsoft Schedule+ 1.0, Microsoft Schedule+ 7.0, Lotus Organizer, NetManage ECCO, Starfish SideKick a Symantec ACT a také synchronizaci s předními digitálními diáři, jako je 3Com Palm Pilot.

Jak se rozhodnout, který klient nejlépe odpovídá vašim potřebám

Při výběru mezi aplikacemi Outlook Express a Outlook by se měli uživatelé a organizace rozhodovat na základě následujících kritérií:

Outlook Express

Outlook Express zvolte v případě, že:
 • Vyžadujete pouze funkce pro e-mail a diskusní skupiny Internetu (pro verze systému Windows novější než Microsoft Windows 95, starší než Microsoft Windows 95 a platformy Macintosh a UNIX).
 • Používáte nebo chcete používat systém Office 98 pro Macintosh a chcete využít výhod integrace aplikace Outlook Express s touto verzí systému Office.

Outlook

Outlook zvolte v případě, že:
 • Vyžadujete rozšířené funkce e-mailu a diskusních skupin Internetu založené na standardech.
 • Vyžadujete integrované osobní kalendáře, skupinové plánování, úkoly a správu kontaktů.
 • Vyžadujete integrované klienty pro zasílání e-mailových zpráv a kalendářové funkce (pro verze systému Windows novější než Microsoft Windows 95, starší než Microsoft Windows 95 a platformy Macintosh a UNIX).
 • Používáte nebo chcete používat systém Office 97, Office 2000, Office XP nebo Exchange Server a chcete využít výhod integrace aplikace Outlook s touto verzí systému Office a integrace se systémem Exchange Server.
 • Vyžadujete robustní, integrované funkce spolupráce při spouštění a vytváření vlastních prvků.
Poznámka: Toto je článek určený k rychlému zveřejnění, který vydala přímo služba podpory společnosti Microsoft. Uvedené informace jsou poskytovány jako odpověď na vzniklé problémy. Vzhledem k požadavku na rychlé zveřejnění je možné, že zpráva obsahuje typografické chyby, a může být kdykoli bez ohlášení revidována. Další pokyny naleznete v dokumentu Podmínky užití.

Vlastnosti

ID článku: 257824 - Poslední aktualizace: 31. prosince 2013 - Revize: 1.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Outlook Express 4.0
 • Microsoft Outlook 2002 Standard Edition
 • Microsoft Outlook 2000 Standard Edition
 • Microsoft Outlook 98 Standard Edition
 • Microsoft Outlook 97 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbinfo KB257824

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com