ID článku: 257824 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

Súhrn

V článku nájdete informácie o základných rozdieloch medzi programami Outlook a Outlook Express.

Poznámka: Outlook Express je e-mailový klientsky program od spoločnosti Microsoft, ktorý bol súčasťou systémov Windows XP a Windows 2000. V systémoch Windows XP, Windows Vista a Windows 7 možno namiesto neho nainštalovať program Windows Live Mail. Ďalšie informácie získate na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft:

Pokúšate sa prevziať program Outlook Express? Vyskúšajte namiesto neho program Windows Live Mail.

Ďalšie informácie

Skupina poštových a spolupracujúcich klientov programu Microsoft Outlook je založená na rozpoznávaní rôznych potrieb používateľov doma aj v práci. Skupina klientov programu Outlook je optimalizovaná pre dva rozdielne trhové segmenty:
 • Domáci používatelia, ktorí potrebujú jednoduchý a spoľahlivý prístup na Internet, e-mail a funkčnosť diskusnej skupiny.
 • Komerční používatelia, ktorí vyžadujú spoľahlivosť a jednoduché použitie, ale ktorí zároveň potrebujú vyššiu e-mailovú funkčnosť a úzke prepojenie medzi e-mailom a nástrojmi správy informácií a spolupráce.
Požiadavkám väčšiny používateľov vyhovuje klient optimalizovaný pre ich spôsob používania. V nasledujúcich častiach nájdete ďalšie informácie o výhodách programu Outlook Express pre domácich používateľov a výhodách programu Outlook pre komerčných používateľov.

Program Outlook Express

Outlook Express je e-mailový klient, ktorý sa nachádza v programoch Microsoft Internet Explorer 4.x, Microsoft Internet Explorer 5.x, v operačných systémoch Microsoft Windows 98, Microsoft Windows Millennium Edition (Me), Microsoft Windows 2000 a Microsoft Office 98 pre systém Macintosh. Program Outlook Express je vhodný pre domácich používateľov, ktorí získavajú prístup k e-mailovým správam volaním poskytovateľovi internetových služieb (ISP).

Program Outlook Express, ktorý je založený na štandardoch verejne prístupnej siete Internet, je vhodný pre akýkoľvek štandardný internetový systém, napríklad protokol SMTP (Simple Mail Transfer Protocol), Protokol POP3 (Post Office Protocol 3) a Protokol IMAP (Internet Mail Access Protocol). Podporuje v súčasnosti najdôležitejšie e-mailové, spravodajské a adresárové štandardy, ako je protokol LDAP (Lightweight Directory Access Protocol), jazyk MHTML (Multipurpose Internet Mail Extension Hypertext Markup Language), jazyk HTML (Hypertext Markup Language), protokol S/MIME (Secure/Multipurpose Internet Mail Extensions) a protokol NNTP (Network News Transfer Protocol). Vďaka plnej podpore môžete využívať najnovšie technológie, ako aj bez problémov posielať a prijímať e-maily.

Vďaka novým migračným nástrojom, ktoré automaticky importujú existujúce e-mailové nastavenia, položky v adresári a e-mailové správy z e-mailových klientov Eudora, Netscape, Microsoft Exchange Server, Windows Inbox a Outlook, môžete rýchlo využiť všetky výhody ponúkané v programe Outlook Express. Možnosť prijímať poštu z viacerých e-mailových kont, ako aj možnosť vytvoriť pravidlá pre priečinok Doručená pošta vám pomôžu spravovať a organizovať vaše e-maily.

Okrem toho, úplná podpora pošty vo formáte HTML vám umožní prispôsobiť vaše správy použitím vlastných pozadí alebo obrázkov. Jednoduchým spôsobom je možné vytvoriť jedinečné a vizuálne nápadité správy.

Pre špeciálne príležitosti obsahuje program Outlook Express aj dekoratívny papier navrhnutý pomocou programu Greetings Workshop a Hallmark.

Program Outlook

Program Outlook je prvým poštovým a spolupracujúcim klientom od spoločnosti Microsoft. Je to samostatná aplikácia integrovaná v balíku programov Microsoft Office a v serveri Exchange. Program Outlook tiež zaručuje výkon a integráciu programu Internet Explorer 5.5. Úplnou integráciou e-mailov, kalendára a správy kontaktov sa program Outlook stáva ideálnou voľbou pre komerčných používateľov.

Program Outlook vám pomôže vyhľadať a organizovať informácie, aby ste mohli bez problémov pracovať s aplikáciami balíka Office. S jeho pomocou môžete efektívnejšie komunikovať a zdieľať informácie.

Vhodné pravidlá pre priečinok Doručená pošta vám uľahčia filtrovanie a organizáciu e-mailových správ. S programom Outlook môžete integrovať a spravovať e-maily z viacerých e-mailových kont, údaje osobných a skupinových kalendárov, kontakty a úlohy.

Keď program Outlook používate v serveri Exchange, môžete využiť možnosť zdieľania informácií v rámci pracovnej skupiny, komunikácie medzi zamestnancami, skupinového plánovania, verejných súborov, formulárov a zlepšenia pripojenia na Internet.

Program Outlook je určený na používanie s Internetom (SMTP, POP3 a IMAP4), serverom Exchange alebo s iným komunikačným systémom, ktorý zodpovedá štandardom a podporuje rozhranie MAPI (Messaging Application Programming Interface) vrátane hlasovej schránky. Program Outlook je založený na internetových štandardoch a podporuje dnes najdôležitejšie e-mailové, spravodajské a adresárové štandardy vrátane protokolov LDAP, MHTML, NNTP, MIME, a S/MIME, vCalendar, vCard, iCalendar vrátane pošty vo formáte HTML.

Program Outlook ponúka rovnaké importovacie nástroje ako program Outlook Express. Umožňuje jednoduchú migráciu z iných e-mailových klientov a ponúka ďalšiu migráciu z programov Microsoft Mail, Microsoft Schedule+ 1.0, Microsoft Schedule+ 7.0, Lotus Organizer, NetManage ECCO, Starfish SideKick, Symantec ACT, ako aj synchronizáciu so zariadeniami PDA, ako je zariadenie 3Com Palm Pilot.

Ako sa rozhodnúť, ktorý klient najviac vyhovuje mojim potrebám?

Používatelia a organizácie by sa medzi programami Outlook a Outlook Express mali rozhodovať na základe týchto kritérií:

Program Outlook Express

Rozhodnite sa pre program Outlook Express, ak:
 • Potrebujete len e-mailovú a spravodajskú funkčnosť (pre verzie systému Windows novšie ako Microsoft Windows 95, verzie staršie ako Microsoft Windows 95, Macintosh a platformy UNIX).
 • Chcete použiť balík Office 98 pre systém Macintosh spolu s výhodami integrácie programu Outlook Express s touto verziou balíka Office.

Program Outlook

Rozhodnite sa pre program Outlook, ak:
 • Potrebujete rozšírené možnosti e-mailu a funkčnosť diskusnej skupiny zodpovedajúce internetovým štandardom.
 • Potrebujete integrované osobné kalendáre, skupinové plánovanie, správu úloh a kontaktov.
 • Potrebujete integrovaný e-mail a kalendár, klientov pre obe platformy pre verzie systému Windows novšie ako Windows 95, verzie systému Windows staršie ako Windows 95 a platformy Macintosh.
 • Chcete použiť balík Office 97, Office 2000, Office XP alebo server Exchange spolu s výhodami integrácie programu Outlook s touto verziou balíka Office a integrácie so serverom Exchange.
 • Potrebujete schopnosti kolaborácie integrovaného spustenia a návrhu.
Poznámka: Toto je článok typu FAST PUBLISH, ktorý bol vytvorený priamo v organizácii technickej podpory spoločnosti Microsoft. Informácie uvedené v tomto článku sa poskytujú „tak, ako sú“ v reakcii na naliehavé problémy. V dôsledku rýchlosti, akou boli tieto materiály sprístupnené, môžu obsahovať typografické chyby a môžu byť kedykoľvek revidované bez predchádzajúceho upozornenia. Informácie o ďalších skutočnostiach, ktoré je potrebné zohľadniť, získate na stránke Podmienky používania.

Vlastnosti

ID článku: 257824 - Posledná kontrola: 31. decembra 2013 - Revízia: 1.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Outlook Express 4.0
 • Microsoft Outlook 2002 Standard Edition
 • Microsoft Outlook 2000 Standard Edition
 • Microsoft Outlook 98 Standard Edition
 • Microsoft Outlook 97 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbinfo KB257824

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com