Błąd "System Windows nie może uzyskać dostępu określonego urządzenia, ścieżki lub pliku" podczas próby zainstalowania, zaktualizować lub uruchomienia programu lub pliku

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 2669244 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Podczas próby zainstalowania, zaktualizować lub uruchomić program lub plik, pojawi się następujący komunikat o błędzie:

Błąd: System Windows nie może uzyskać dostępu określonego urządzenia, ścieżki lub pliku. Nie masz odpowiednich uprawnień dostępu do elementu

Przyczyna

Ten problem może wystąpić, jeśli występuje którykolwiek z poniższych scenariuszy na komputerze PC.
 • Nie masz uprawnień do pliku lub lokalizacji pliku.
 • Plik znajduje się w lokalizacji, która nie jest aktualnie dostępny w lokalizacji sieciowej lub zewnętrzny dysk, który nie jest aktualnie podłączony do komputera.
 • Plik został przeniesiony lub usunięty.
 • Plik lub skrót jest uszkodzony.
 • Plik może być zablokowany przez system Windows.
 • Oprogramowanie antywirusowe może blokować pliku.

Rozwiązanie

Aby rozwiązać ten problem, wykonaj kroki w metodach poniżej zaczynając od metody 1, jeśli ta metoda nie rozwiąże problemu w dalszym ciągu następnej metody.

Metoda 1: Sprawdź, czy masz uprawnienia do otwierania pliku

UwagaUpewnij się, jesteś administratorem lub są częścią grupy Administratorzy domeny w domenie.

Uprawnienia to reguły skojarzone z plikami, które określają, czy można uzyskać dostępu do pliku i co może z nim zrobić. Aby sprawdzić uprawnienia do pliku lub folderu, wykonaj następujące kroki:
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy plik lub folder, a następnie kliknij polecenie Właściwości.
 2. Kliknij kartę Zabezpieczenia .
 3. W obszarze nazwy grupy lub użytkownikakliknij swoją nazwę, aby wyświetlić uprawnienia użytkownika. (Zrzut ekranu na ten krok znajduje się poniżej).
  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  Zrzut ekranu z tego etapu
 4. Kliknij przycisk Edytuj, a następnie kliknij, aby zaznaczyć pola wyboru odpowiadające uprawnieniom, które są potrzebne, a następnie kliknij OK. (Zrzut ekranu na ten krok znajduje się poniżej).
  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  Zrzut ekranu z tego etapu

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących uprawnień Zobacz Co to są uprawnienia?

Metoda 2: Upewnij się, że lokalizacja pliku jest dostępna

Ten błąd można otrzymać, jeśli skrót lub instalacji próbuje uzyskać dostępu do lokalizacji, która nie jest aktualnie dostępny, takich jak sieci lub dysku wymiennym. Sprawdź ścieżkę pliku, czy system Windows nie może uzyskać dostępu oraz upewnij się, że lokalizacja jest dostępna. (Zrzut ekranu na ten krok znajduje się poniżej).
Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
Zrzut ekranu z tego etapu

Metoda 3: Upewnij się, że plik nie został przeniesiony lub usunięty

Ten błąd może również odbierać, jeśli plik został przeniesiony lub usunięty. Przejdź do lokalizacji pliku i upewnij się, że plik znajduje się w tej lokalizacji.

Metoda 4: Ponowne utworzenie użyteczne skrótu nie jest uszkodzony

Ten błąd może również odbierać, jeśli theshortcut lub inny typ pliku została uszkodzona. Można sprawdzić w skrótach jest uszkodzony przez ponowne utworzenie skrótu. Aby to zrobić, zobacz Tworzenie lub usuwanie skrótu.

Aplikacja lub innych typów plików jest uszkodzony może być wymagane do naprawienia aplikacji, aby rozwiązać problem.

Metoda 5: Sprawdzić, czy plik został zablokowany przez system Windows

W niektórych przypadkach plik może być zablokowany przez system Windows. Sprawdź właściwości pliku, może być uwagę mówiąc: ten plik pochodzi z innego komputera i może być zablokowany, aby pomóc w ochronie tego komputera , aby sprawdzić i odblokować plik, wykonaj następujące kroki:
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy zablokowany plik, a następnie kliknij przycisk Właściwości.
 2. Na karcie Ogólne kliknij przycisk Odblokuj , jeśli ta opcja jest dostępna.

Metoda 6: Sprawdź, czy oprogramowanie antywirusowe jest blokowanie pliku

Można sprawdzić, czy oprogramowanie antywirusowe jest blokuje plik tymczasowo ją wyłączyć, a następnie próbuje otworzyć plik. Jeśli masz tymczasowe wyłączenie oprogramowania antywirusowego, należy z powrotem włączyć ją jak najszybciej po zakończeniu. Jeśli masz połączenie z Internetem, podczas gdy oprogramowanie antywirusowe jest wyłączone, komputer jest narażony na ataki.

Ważne: Wyłączenie oprogramowania antywirusowego lub zmianę ustawień może narazić komputer na wirusowe, oszukańcze lub złośliwe ataki. Firma Microsoft zaleca wyłączyć oprogramowanie antywirusowe lub zmienić ustawienia. Jeśli masz tymczasowe wyłączenie oprogramowania antywirusowego, należy z powrotem włączyć ją jak najszybciej po zakończeniu. Stosujesz to obejście na własną odpowiedzialność. Aby tymczasowo wyłączyć oprogramowanie antywirusowe, zobacz Wyłączanie oprogramowania antywirusowego

Więcej informacji

Aby uzyskać więcej informacji na temat błędów dostępu do plików lub folderów w systemie Windows Zobacz "Odmowa dostępu" lub inne błędy podczas uzyskiwania dostępu do lub korzystania z plików i folderów w systemie Windows

Właściwości

Numer ID artykułu: 2669244 - Ostatnia weryfikacja: 6 marca 2014 - Weryfikacja: 13.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Windows 7 Enterprise
 • Windows 7 Home Basic
 • Windows 7 Home Premium
 • Windows 7 Professional
 • Windows 7 Starter
 • Windows 7 Ultimate
Słowa kluczowe: 
kbcip kbmt KB2669244 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł został przetłumaczony przy użyciu oprogramowania firmy Microsoft do tłumaczenia maszynowego i może być poprawiony przy użyciu technologii Community Translation Framework (CTF). Firma Microsoft udostępnia artykuły tłumaczone maszynowo, poprawione przez społeczność, a także tłumaczone przez tłumaczy profesjonalnych, aby zapewnić dostęp do wszystkich artykułów w bazie wiedzy w wielu językach. Artykuły tłumaczone maszynowo i poprawione mogą zawierać błędy pisowni, składniowe i gramatyczne. Firma Microsoft nie ponosi odpowiedzialności za żadne nieścisłości, błędy ani szkody spowodowane przez niepoprawne tłumaczenia zawartości ani przez korzystanie z niej przez klientów. Więcej o strukturze CTF: http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/pl.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to: 2669244

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com