Güncelleştirmeleri yüklemek üzere Windows Update veya Microsoft Update Web siteleri kullandığınızda 0x80070103 hatası görünür.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 952032 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows Update Web sitesini veya donanım sürücüleri için en son güncelleştirmeyi karşıdan yüklemek için Microsoft Update Web sitesini ziyaret edin ve ardından'ı tıklattığınızda güncelleştirilmiş sürücüyü yükleyin, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Hata 0x80070103

Neden

Bu sorun, aşağıdaki senaryolarda doğruysa oluşur:
  • İkinci kez aynı donanım grafik bağdaştırıcısı gibi ek bir parçası için bir sürücü yüklemek Windows Update veya Microsoft Update çalışır.
  • Windows Update veya Microsoft Update yüklenmiş bir sürücü, sürücü uygun olmayan bir sürümüne güncelleştirmeye çalışır.

Çözüm

En son kullanılabilir sürücü için aygıt üreticisine başvurun. Bu sürücü için geçerliyse bu sorun güvenle yoksayılabilir. Ancak, sürücü yeniden Windows Update tarafından gelecekte önerilebilir. Böylece yeniden önerilmez güncelleştirmeyi gizlemek için işletim sisteminize bağlı olarak aşağıdaki adımları izleyin:

Windows 2000, Windows XP, and Windows Server 2003

Windows Vista, Windows Server 2008, and Windows 7

Windows 8

Daha fazla bilgi

Windows Update ve Microsoft Update grafik kartları aynı grafik bağdaştırıcıyı kullanmasına karşın, bilgisayara iki farklı grafik kartı algıladığı için yinelenen donanım sürücüleri yüklemeye çalışabilir. Bu durumda, hata iletisi almadan önce sürücünün bir kopyası başarıyla yüklenir.

Özellikler

Makale numarası: 952032 - Last Review: 23 Kasım 2013 Cumartesi - Gözden geçirme: 6.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Update
  • Microsoft Windows Update
Anahtar Kelimeler: 
kbdriver kbwindowsupdate kbexpertisebeginner kbtshoot kbprb kbmt KB952032 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 952032

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com