Chybové hlásenie pri pokuse o nainštalovanie aktualizácií pomocou webovej lokality Windows Update alebo Microsoft Update: 0x80004002

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 956708 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

PRIZNAKY

Keď sa pokúsite nainštalovať aktualizácie pomocou webovej lokality Windows Update alebo Microsoft Update, môže sa zobraziť nasledujúce chybové hlásenie:
0x80004002
Tento problém sa môže vyskytovať, ak je splnená jedna alebo viaceré z nasledujúcich podmienok:
 • Opravíte inštaláciu systému Windows XP Service Pack 2 (SP2) pomocou disku CD so systémom Windows XP SP2. Pred aktualizovaním softvéru služby Windows Update na aktuálnu verziu potom nainštalujete balík Windows XP Service Pack 3 (SP3).
 • Vykonáte čistú inštaláciu systému Windows XP SP2. Pred aktualizovaním softvéru služby Windows Update na aktuálnu verziu potom nainštalujete balík Windows XP SP3.
 • Aktuálna verzia služby Windows Update nie je správne nainštalovaná a zaregistrovaná.

PRICINA

Tento problém sa vyskytuje pri nesprávnej registrácii súboru Wups2.dll agenta služby Windows Update. Ak chýbajú súbory databázy Registry, ktoré zodpovedajú súboru Wups2.dll, inštalácie aktualizácií sú neúspešné.

RIESENIE

Ak chcete vyriešiť tento problém, použite nasledujúce postupy v poradí, v akom sú uvedené.

Ak chcete, aby sme postup 1 vykonali za vás, prejdite do časti Opravte to za mňa. Ak chcete tento problém vyriešiť sami, prejdite do časti Vyriešim problém sám.

Opravte to za mňaAk chcete tento problém vyriešiť automaticky, kliknite na prepojenie alebo tlačidlo Fix it. V dialógovom okne Prevzatie súboru kliknite na položku Spustiť a postupujte podľa pokynov sprievodcu Fix it.


Opraviť tento problém
Microsoft Fix it 50687


Poznámky
 • Tento sprievodca môže byť dostupný iba v angličtine. Automatickú opravu je však možné použiť aj pre ostatné jazykové verzie systému Windows.
 • Ak nepracujete s počítačom, v ktorom sa vyskytol problém, môžete riešenie Fix it uložiť na jednotku flash alebo na disk CD a potom ho môžete spustiť v problémovom počítači.

Potom prejdite do časti Vyriešil sa problém?Vyriešim problém sám

Postup 1: Registrácia súborov služby Windows Update

Ak používate systém Windows XP, Windows Server 2003 alebo Windows 2000, postupujte podľa nasledujúcich krokov:
 1. Kliknite na tlačidlo Start (Štart), kliknite na položku Run (Spustiť), zadajte reťazec notepad a potom kliknite na tlačidlo OK.
 2. Skopírujte nasledujúce príkazy a prilepte ich do okna programu Notepad (Poznámkový blok).
  REGSVR32 WUPS2.DLL /S REGSVR32 WUPS.DLL /S REGSVR32 WUAUENG.DLL /S REGSVR32 WUAPI.DLL /S REGSVR32 MUCLTUI.DLL /S REGSVR32 WUCLTUI.DLL /S REGSVR32 WUWEB.DLL /S REGSVR32 MUWEB.DLL /S REGSVR32 QMGR.DLL /S REGSVR32 QMGRPRXY.DLL /S
 3. V programe Notepad (Poznámkový blok) kliknite v ponuke File (Súbor) na položku Save As (Uložiť ako).
 4. Do poľa File name (Názov súboru) zadajte reťazec register.bat a kliknite na položku All Files (Všetky súbory) v poli Save as type (Typ súboru).
 5. Súbor register.bat uložte na pracovnú plochu.
 6. Dvojitým kliknutím na súbor register.bat zaregistrujte súbory služby Windows Update.
 7. Znova sa pokúste nainštalovať aktualizácie.
Ak používate systém Windows Vista alebo Windows Server 2008, postupujte podľa nasledujúcich krokov:
 1. Kliknite na tlačidlo Start
  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  Tlačidlo Start (Štart)
  (Štart), zadajte reťazec notepad do poľa Start Search (Vyhľadať) a potom kliknite na položku notepad v zozname Programs (Programy).
 2. Skopírujte nasledujúce príkazy a prilepte ich do okna programu Notepad (Poznámkový blok).
  REGSVR32 WUPS2.DLL /S REGSVR32 WUPS.DLL /S REGSVR32 WUAUENG.DLL /S REGSVR32 WUAPI.DLL /S REGSVR32 WUCLTUX.DLL /S REGSVR32 WUWEBV.DLL /S REGSVR32 JSCRIPT.DLL /S REGSVR32 MSXML3.DLL /S
 3. V programe Notepad (Poznámkový blok) kliknite v ponuke File (Súbor) na položku Save As (Uložiť ako).
 4. Do poľa File name (Názov súboru) zadajte reťazec register.bat a kliknite na položku All Files (*.*) (Všetky súbory (*.*)) v poli Save as type (Typ súboru).
 5. Súbor register.bat uložte na pracovnú plochu.
 6. Kliknite pravým tlačidlom myši na súbor register.bat a potom kliknite na položku Run as administrator (Spustiť ako správca).
  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  Povolenie funkcie User Account Control (Kontrola používateľských kont)
  Ak sa zobrazí výzva na zadanie hesla správcu alebo na potvrdenie, zadajte heslo alebo kliknite na položku Continue (Pokračovať).
 7. Znova sa pokúste nainštalovať aktualizácie.

Postup 2: Prevzatie a inštalácia agenta služby Windows Update

Ďalšie informácie o prevzatí najnovšej verzie agenta služby Windows Update získate po kliknutí na nasledujúce číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
949104 Získanie najnovšej verzie agenta služby Windows Update na správu aktualizácií v počítači

Vyriešil sa problém?

 • Skontrolujte, či sa problém vyriešil. Ak sa problém vyriešil, úspešne ste dokončili postupy v tejto časti. Ak sa problém nepodarilo vyriešiť, môžete sa obrátiť na oddelenie technickej podpory.
 • Oceníme vaše pripomienky. Ak chcete poskytnúť pripomienky alebo nahlásiť ľubovoľný problém súvisiaci s týmto riešením, pridajte komentár na blog Fix it for me alebo nám pošlite e-mail.

DALSIE INFORMACIE

Kód chyby 0x80004002 sa zobrazuje, ak chýbajú kľúče databázy Registry pre súbor Wups2.dll. Tento kód chyby sa môže zobrazovať aj v prípade, ak chýbajú ďalšie kľúče. Zaregistrovaním súboru služby Windows Update a ďalších súborov .dll uvedených v postupe 1 sa možno uistiť, že sú zaregistrované všetky ďalšie kľúče.
Note This is a "FAST PUBLISH" article created directly from within the Microsoft support organization. The information contained herein is provided as-is in response to emerging issues. As a result of the speed in making it available, the materials may include typographical errors and may be revised at any time without notice. See Terms of Use for other considerations.

Vlastnosti

ID článku: 956708 - Posledná kontrola: 20. decembra 2011 - Revízia: 1.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Update
 • Microsoft Windows Update
Kľúčové slová: 
kbtshoot kbprb kbexpertisebeginner kbfixme kbmsifixme KB956708

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com